Екран є одним із найважливіших компонентів смартфона, адже саме він визначає, наскільки яскравим і насиченим буде зображення та наскільки швидко реагуватиме інтерфейс. Навіть тривалість роботи пристрою від одного заряду залежить від якості екрана. На сучасному ринку представлена велика різноманітність моделей, через що недосвідчений покупець може просто заплутатися у виборі. Однак які ж з них є все-таки найнадійнішими та технологічними? Як дізнатися, якого типу дисплей встановлено у вашому смартфоні? На ці та багато інших питань відповімо далі.
Найкращі бренди дисплеїв смартфонів
Незважаючи на те, що в індустрії мобільних дисплеїв представлено товари безлічі виробників, проте є кілька лідерів ринку, чиї технології визначають стандарти якості.
Samsung Display
Це провідний бренд, діяльність якого спрямована на виготовлення OLED-дисплеїв (зокрема AMOLED та Super AMOLED). Екрани Samsung славляться високою яскравістю, насиченими кольорами та глибоким чорним. Такі компоненти зустрічаються не лише у фірмових смартфонах Galaxy, а й у девайсах інших брендів, від Apple до Xiaomi.
LG Display
Компанія спеціалізується на OLED і LCD панелях. У фірмових смартфонах екрани демонструють хорошу передачу кольору, а сам виробник регулярно працює над підвищенням енергоефективності. Деякий час тому екрани поставлялися Apple і Google.
BOE (Beijing Oriental Electronics)
Китайський бренд, який з'явився на ринку відносно нещодавно, проте вже встиг завоювати топові позиції. Компанія поставляє OLED- і LCD-дисплеї для телефонів Huawei, Honor, деяких моделей iPhone, а також Realme, Oppo, Vivo. Їхня головна перевага полягає у відмінному співвідношенні ціни та якості.
Tianma
Досить часто такі моделі використовуються для встановлення в смартфонах середньої та бюджетної цінової категорії. Компанія спеціалізується на виготовленні LCD і OLED-матриць. Незважаючи на те, що дисплеї цієї торгової марки все ж таки поступаються за точністю передачі кольору і яскравістю флагманським аналогам, однак для своєї цінової категорії демонструють цілком гідні показники.
Sharp
Цей японський бренд має багаторічний досвід у виготовленні дисплеїв IGZO та OLED. Вони застосовуються в деяких девайсах Sony і Sharp. Компоненти характеризуються чіткістю та енергоефективністю.
Хто робить екрани для iPhone?
Незважаючи на те, що Apple самостійно дисплеї не виробляє, компанія встановлює досить суворі стандарти якості під час замовлення панелей у надійних постачальників. Основними виробниками екранів для iPhone є:
- Samsung Display. Це найбільший постачальник OLED-панелей для смартфонів Pro і Pro Max. Саме ця компанія виробляє дисплеї з високими показниками яскравості й ProMotion 120 Гц.
- LG Display. Постачає екрани для базових моделей і деяких девайсів серії iPhone 15.
- BOE. Ці дисплеї використовуються в деяких партіях iPhone з метою зниження собівартості, що особливо актуально для азіатських ринків. Незважаючи на те, що якісні характеристики дисплеїв можуть бути дещо нижчими, однак купертинівці ретельно ставляться до детальної перевірки постачань, тож у будь-якому разі користувачі можуть бути впевненими в надійності придбаних девайсів.
До того ж варто зазначити, що в однієї й тієї самої моделі Айфон дисплей може постачатися від різних виробників, оскільки це питання залежить насамперед від конкретної партії.
Де збирають Samsung?
Samsung є не тільки виробником дисплеїв для мобільних телефонів, а й одним із провідних світових брендів смартфонів. Незважаючи на те, що це південнокорейський бренд, на батьківщині виробляється збірка тільки невеликої частини преміальних моделей і тестових партій. Більшу частину девайсів збирають в інших державах:
- В'єтнам - це основний виробничий хаб, адже тут збирають більшу частину всіх смартфонів цієї торгової марки;
- Індія - на заводі в Ноїді випускають пристрої, як для місцевого ринку, так і для експорту;
- Китай - сьогодні Samsung практично повністю згорнув своє виробництво в країні, передавши частину виробничих потужностей партнерам;
- Бразилія та Індонезія - мова йде про регіональні заводи для локальних ринків.
Що таке ревізії екранів?
Під таким поняттям, як ревізія екрана, варто розуміти модифікацію або версію дисплея всередині однієї моделі смартфона. Наприклад, у Samsung Galaxy S21 Ultra в одних партіях був встановлений екран від Samsung, а в інших - від компанії BOE. Це зі свого боку може позначатися на якісних характеристиках, таких як яскравість, частота відгуку або передача кольору. Крім цього ревізії впливають не тільки на якість зображення, а й безпосередньо на сумісність під час заміни екрана. З цієї причини перед ремонтом важливо відповідально підійти до вибору дисплея тієї ж ревізії. В іншому разі не виключена поява проблем з кольорами, роботою сенсора або навіть увімкненням.
Як дізнатися виробника екрана смартфона?
Якщо вам цікаво, хто саме виготовив дисплей вашого смартфона, ви можете скористатися одним із таких ефективних способів:
- За допомогою спеціальних додатків. Такі програми, як Device Info HW, AIDA64 або CPU-Z можуть показати виробника екрана. Для цього вам потрібно в розділі «Дисплей» знайти рядки з відповідною назвою. Тобто там може бути вказано «Samsung», “BOE”, «Sharp» або інші.
- При використанні інженерного меню. У деяких девайсах, які працюють на основі операційної системи Андроїд, можна подивитися ревізію екрана, скориставшись інженерним меню. Варто зазначити, що комбінації клавіш можуть дещо відрізнятися виходячи з особливостей кожної конкретної моделі. Вам достатньо скористатися пошуковим запитом «інженерне меню+модель смартфона» або натиснути ##649# чи ##4838##.
- За допомогою серійного номера. На сучасних форумах ентузіастів доволі часто можна виявити таблиці, в яких за серійним номером телефону можна визначити постачальника дисплея. Цей спосіб є найбільш актуальним для iPhone.
- У сервісних центрах. Під час виконання комплексної діагностики апарата ви також можете поцікавитися інформацією про походження екрана свого телефону.
На завершення варто зазначити, що екран, це далеко не просто скло. Це високотехнологічна панель, від якої безпосередньо залежить сприйняття смартфона. Топові виробники пропонують модельний ряд різного рівня якості, і навіть у межах одного і того ж девайса залежно від постачальника екран може відрізнятися. Це варто брати до уваги при виборі, щоб уникнути неприємних сюрпризів під час експлуатації.