Така процедура, як переклеювання скла дисплея, допоможе відновити екран девайса без необхідності заміни самої панелі. Ця послуга необхідна, якщо на захисному склі гаджета з'явилися тріщини або пошкодження, але при цьому сам екран залишився в робочому стані. Завдяки переклеюванню можна не тільки непогано заощадити, а й зберегти оригінальні характеристики й можливості апарату. До того ж у такий спосіб забезпечується захист гаджета від подальших ушкоджень під час падінь або інших казусів під час експлуатації.
Що являє собою переклеювання скла?
Якщо говорити простими словами, то процедура полягає у відокремленні пошкодженого скла від дисплейного модуля з подальшим встановленням нового. Головна перевага, якщо порівнювати з повною заміною модуля, переклеювання дисплея дає можливість зберегти оригінальну матрицю екрана. Це особливо актуально, якщо йдеться про флагманські моделі з преміального сегмента цін, адже в такому разі заміна дисплея може обійтися зовсім не дешево.
Чим відрізняється заміна дисплея від переклеювання?
Під заміною дисплея мається на увазі демонтаж усього модуля, включно із захисним склом, матрицею і сенсором. Незважаючи на те, що це доволі швидкий варіант ремонту, він є доволі дорогим. Тому до нього вдаються переважно за наявності пошкоджень матриці, коли вона зовсім не реагує на торкання.
Що стосується переклеювання скла, в цьому випадку виконується заміна тільки захисного скла. Цей спосіб ремонту не тільки дає можливість помітно зменшити вартість, а й зберегти на належному рівні якість відображуваної картинки та чутливість сенсора.
Яке обладнання потрібне для переклеювання дисплеїв?
Власними силами виконати це завдання не так просто, як це може здатися, на перший погляд. Для цього потрібно мати відповідні практичні навички та досвід. Але якщо ви раніше стикалися з ремонтом телефонів, і впевнені у своїх силах, для успішного виконання переклеювання скла слід обзавестися наступним арсеналом спеціалізованих інструментів і обладнання для переклеювання дисплеїв:
- ОСА плівка. Це оптично прозорий клей, який знадобиться для приклеювання до дисплея нового скла. Засіб не тільки забезпечує високу міцність з'єднання, а й залишається прозорим.
- Чистячі матеріали. У процесі виконання робіт вам знадобляться серветки без ворсу, антистатичні наклейки, аерозолі-очисники. Вони потрібні для того, щоб запобігти потраплянню забруднень або пилу на поверхню під час приклеювання.
- Інструменти. Перш ніж розпочинати виконання основного завдання, потрібно спочатку розібрати пристрій. У цьому випадку не обійтися без викруток, медіаторів, пластикових лопаток, присосок, які допоможуть безпечно розібрати девайс.
- Сепаратор. Цей пристрій призначений для розігріву дисплея, завдяки чому буде простіше відокремити скло від матриці. Цей прилад працює шляхом нагрівання модуля до певної температури, що сприяє послабленню дії клею між матрицею і склом. Також, не варто забувати про машинку видалення OCA клею, яка допоможе зняти липкий шар.
- Ламінатор. Цей апарат необхідний для приклеювання нового скла до дисплейного модуля під тиском, завдяки чому запобігається ймовірність утворення бульбашок повітря, які не тільки негативно впливають з естетичної точки зору, а й заважають перегляду контенту.
- Автоклав. Цей пристрій допомагає видаляти залишкові бульбашки повітря з клейового шару після ламінатора. Прилад працює шляхом тиску і високих температур.
- Ультрафіолетова лампа. Вона стане в пригоді для сушіння ОКА-клею або полімеризації рідкого УФ-клею. Але якщо ви використовуєте ОКА-плівку, в лампі нема потреби.
За наявності вищевказаних пристосувань і витратних матеріалів можна братися до головного - переклеювання скла дисплея.
Що потрібно для переклеювання дисплеїв - етапи виконання завдання
Сам процес виконується в кілька етапів, які ми розглянемо більш детально.
Підготовчі роботи
Перш ніж приступити до головного завдання, необхідно спочатку провести ретельну діагностику. Важливо визначити ступінь пошкодження екрана і переконатися в коректній роботі сенсорного шару (тачскріна) і дисплея. Якщо зображення демонструються без дефектів, а тачскрін виконує свої функції, можна сміливо приступати до наступного етапу.
Розбирання девайса
Для того, щоб можна було безпечно зняти пошкоджене скло, потрібно розібрати пристрій. За необхідності також потрібно зняти акумулятор та інші компоненти. Під час вилучення дисплейного модуля з корпусу потрібно бути гранично обережними, щоб запобігти ймовірності пошкодження внутрішніх елементів.
Видалення старого скла
Для виконання цього завдання потрібно скористатися сепаратором. За допомогою цього приладу забезпечується розігрів клейового шару, завдяки чому надалі можна акуратно відокремити скло від дисплея. Сам процес вимагатиме від виконавця граничної точності, щоб уникнути пошкодження матриці.
Очищення дисплея
Після того, як скло було демонтовано, потрібно клей, що залишився, видалити з поверхні. Для цього можна скористатися м'якою лопаткою і спеціалізованими рідинами. Важливо домогтися ідеально чистої поверхні, оскільки забруднення можуть негативно вплинути на приклеювання нового скла.
Наклейка нового скла
Залежно від технології, наноситься ОСА або LOCA клей. Після цього нове скло розміщують на дисплеї з використанням вакуумного преса або ламінатора, завдяки чому забезпечується рівномірний розподіл клейового складу і видалення повітряних бульбашок, що утворилися.
Збірка і полімеризація
Якщо ви використовуєте рідкий клей LOCA, потрібне ультрафіолетове опромінення, яке необхідне для затвердіння. Далі слідує збірка дисплейного модуля і його встановлення. На фінальному етапі виконується перевірка працездатності.
Підіб'ємо підсумки
Переклеювання скла дисплея являє собою процес, що вимагає від виконавця не тільки професійного підходу, а й застосування спеціалізованого обладнання. Якщо правильно виконати всі етапи, можна повернути пристрою первозданний зовнішній вигляд і функціональність, і при цьому уникнувши вагомих витрат на повну заміну дисплейного модуля.