Роботи-пилососи присутні в багатьох будинках, оскільки сьогодні вони зовсім не є екзотикою. Це невід'ємні атрибути сучасного житла. Вони допомагають істотно заощадити свій час і підтримувати чистоту, забезпечуючи зручність у повсякденному житті. Однак навіть техніка від провідних світових брендів, яка вирізняється високою якістю та інноваційними функціональними можливостями, може дати збій.
Під час експлуатації користувачі часом стикаються з випадками, коли агрегат просто перестає працювати. Можуть вийти з ладу акумулятори для робота-пилососа, або ж на дисплеї можуть з'явитися загадкові коди помилок. Так що ж робити в таких ситуаціях? Далі ми розглянемо більш детально особливості роботи приладів цього типу та ефективні кроки, які допоможуть усунути несправності, які найчастіше трапляються.
Як працює пилосос?
Перед тим, як приступити безпосередньо до усунення поломки, важливо знати особливості роботи обладнання. Агрегати складаються з таких ключових елементів:
- двигун і система всмоктування;
- акумулятор, завдяки якому забезпечується автономна робота;
- датчики та камери, завдяки яким апарат здатний орієнтуватися в просторі;
- щітки, що забезпечують вимітання сміття з кутів та інших важкодоступних місць;
- бортовий комп'ютер для управління процесами;
- модуль зв'язку, необхідний для під'єднання пристрою до додатка через Wi-Fi.
Переважна більшість сучасних моделей оснащена можливістю побудови карти приміщення. Це дає змогу більш ефективно і системно очищати приміщення. При цьому важливо, щоб усі вищевказані компоненти працювали злагоджено. Якщо один із них вийде з ладу, вся система може перестати працювати коректно.
Робот-пилосос не заряджається
Серед найчастіших проблем, з якими стикаються користувачі, виділяють відсутність зарядки. Для цього причин може бути кілька:
- Неправильне встановлення зарядної станції. Слід переконатися, що база розташована на рівній поверхні й з боків є достатній вільний простір. Рекомендується, щоб з боків було не менше 50 сантиметрів з кожного боку, а спереду залишалося понад 1 метра.
- Забруднення контактів. Слід перевірити зарядні контакти, які розташовані на пилососі та станції. Бруд, пил або окислення можуть перешкодити передачі енергії.
- Акумулятор вийшов з ладу. Якщо агрегат тривалий час перебуває без підзарядки або ж використовується понад пару років, батарея цілком може втратити ємність. На щастя, у нас є запчастини для пилососа Xiaomi та інших брендів, тому з пошуком підходящого акумулятора не повинно виникнути проблем.
- Несправність зарядки. Часом проблема полягає в адаптері живлення або в самій базі. Для розв'язання проблеми слід під'єднати інший пристрій до розетки. Це допоможе переконатися, що вона справна. Також ви можете спробувати скористатися іншим блоком живлення, якщо він сумісний.
Робот-пилосос не підключається до Wi-Fi
Завдяки бездротовому підключенню можливе керування пилососом через застосунок. Також ви можете налаштовувати розклад прибирання і відстежувати віддалено тонкощі його роботи. Якщо ж ви зазначили, що з'єднання відсутнє, вам потрібно виконати такі дії:
- Перевірка параметрів мережі. Роботи-пилососи не завжди підтримують діапазон 5 ГГц. Тому варто переконатися, що ваш роутер роздає Wi-Fi на частоті 2,4 ГГц.
- Скидання налаштувань мережі на обладнанні. Багато моделей оснащені кнопкою скидання або ж присутня спеціальна комбінація клавіш. Відповідно попередньо потрібно все-таки ознайомитися з інструкцією, після чого виконати скидання.
- Перевірка пароля і назви мережі. Іноді, якщо в назві мережі є спеціальні символи або пробіли, можлива поява проблем з підключенням. У цьому разі найкращим рішенням буде тимчасово перейменувати мережу або ж просто задати новий простіший пароль.
- Оновлення прошивки. Причиною збою також може стати застаріле програмне забезпечення пилососа або ж самого додатка. Тому рекомендується перевірити наявність відповідних оновлень.
Якщо ви виконали всі вищевказані кроки, але при цьому з'єднання так і немає, потрібно все-таки звернутися до професіоналів сервісного центру.
Коди помилок: що це таке і як розшифрувати
У разі появи несправностей робота-пилососа, він може подати звуковий сигнал або ж вивести на дисплеї відповідні коди помилки. Також індикація поломок можлива через голосове повідомлення. Ці коди є не просто цифрами, а підказками, завдяки яким буде значно простіше визначити суть проблеми. Серед найтиповіших типових кодів, що зустрічаються найчастіше, виділяють:
- E01/C1 - несправності двигуна або колеса, для розв'язання проблеми потрібно переконатися у відсутності сторонніх предметів у колесі;
- E02/C2 - вихід з ладу щіток, оскільки не виключено, що на них намоталося волосся або інше дрібне сміття;
- E03/C3 - є засмічення в системі всмоктування, потрібно очистити фільтри робота-пилососа та пилозбірник;
- E04/C4 - свідчить про несправність лазерного датчика або камери, усунути проблему можна шляхом протирання цих компонентів сухою тканиною;
- E05 / C5 - є проблеми з підключенням до бази;
- E06 / C6 - помилки в роботі акумулятора, потрібна діагностика та за потреби заміна.
Варто зазначити, що досить часто коди залежать від бренду, оскільки в моделях Xiaomi, iRobot, Roborock, Ecovacs вони можуть відрізнятися. Тому для того, щоб точно розуміти, про що сигналізує конкретно ваш апарат, потрібно все-таки ознайомитися з керівництвом, наданим компанією-виробником.
Підсумуємо
Якщо ваш помічник по дому перестав працювати, це зовсім не є причиною для паніки. Багато проблем цілком можна усунути власними силами. Для цього часом достатньо перевірити стан зарядки, очистити контакти та скинути мережу. Завдяки розумінню тонкощів роботи агрегата ви не тільки зможете максимально швидко реагувати на збої в роботі, а й продовжити експлуатаційний термін техніки. Головним у цьому разі є регулярне обслуговування обладнання та своєчасне оновлення програмного забезпечення.
Якщо ж після всіх спроб повернути працездатність пристрою бажаного ефекту досягти не вдалося, варто звернутися до фахівців. Навіть дрібна несправність може стати причиною більш серйозних наслідків у разі несвоєчасного усунення. Тому похід до сервісного центру не рекомендується відкладати в довгий ящик.