Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Ви дивилися 5
Особистий кабінет
Меню

Стандарти захисту смартфонів від пилу та вологи

Стандарти захисту смартфонів від пилу та вологи

Як зрозуміти, наскільки захищена ваша електроніка від пилу, і чи зможе витримати занурення у воду. Про всі нюанси ми розповімо у цій статті.

Ви, напевно, стикалися з подібними висловлюваннями: “iPhone 7 має клас захисту IP67” або “Samsung Galaxy S8 має клас захисту IP68”. Що ж означає ці загадкові IP?

В даному випадку IP - це скорочення від "Ingress Protection" або, в деяких випадках - "International Protection Marking". Останній термін – міжнародний стандарт, створений Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) відповідно до стандарту. Захист від проникнення - це захист від проникнення всередину корпусу виробу твердих частинок (так званого "пилу") та води. Тверді частинки вимірюються за шкалою від 0 до 6, де 6 – найкращий захист, який ви можете отримати. Вода, однак, вимірюється від 0 до 9. Ось чому на пристрої з класом IP67 може бути написано максимально "пиленепроникний" (рейтинг -6), але не повністю "водонепроникний" (рейтинг - 7). Важливо пам'ятати, що все це – лабораторні випробування. Вони не враховують такі речі, як перебування у мокрому рюкзаку, зйомка під водою під час тривалого плавання, присутність солоної чи сильно хлорованої води у басейні.

Іншими словами, якщо у смартфона хороший рейтинг IP, це не означає, що ви повинні купати його у багнюці або у воді.


Ступені захисту смартфона: IP67, IP68 та ін.


Отже, коротко про рейтинги, які найчастіше можна зустріти на електроніці:

  • IP6X: захист від пилу, але не перевірений на водонепроникність.
  • IP65: пилозахищений, але не водонепроникний. Ви, мабуть, зможете деякий час розмовляти під дощем, але якщо ви візьмете його із собою у басейн, озеро чи океан, він не витримає вологи.
  • IP66: не турбуйтеся про пил, а також можете не турбуватися, якщо на вас бризнуть зі шлангу під час розмови по телефону. Але знову ж таки, занурення у воду – не варіант.
  • IP67: цей пристрій не боїться пилу і може занурюватися під воду на глибину до 1 метра на півгодини (але краще не більше ніж на кілька хвилин або секунд). Але він не розрахований на високі температури, тому не купайтеся з ним у ванній кімнаті.
  • IP68: Те саме, що й IP67, за винятком того, що він може витримати тиск при зануренні у воду на кілька футів глибше. До пристроїв з класом IP68 відноситься більшість сучасних смартфонів: Всі моделі Samsung Galaxy, починаючи з S8, всі версії iPhone 11, Huawei P30 Pro та Mate 20 Pro, Sony Xperia 1 та Xperia 5, Google Pixel 4 та 4 XL, Razer Phone 2 та LG G8X ThinQ.
  • IPX8: у цьому випадку тестування проводилося тільки для води, а пил ігнорувався.
  • IP69: Телефони з таким рейтингом пройшли 30-секундні випробування водою під чотирма кутами з інтенсивністю 16 літрів за хвилину за температури 176 градусів за Фаренгейтом. Небагато пристроїв дійсно мають цей рейтинг, за винятком міцних телефонів, призначених для тих, хто працює в екстремальних умовах.

Є деякі нові телефони, які взагалі не мають рейтингу IP, наприклад Samsung Galaxy Fold, але це, ймовірно, тому, що згинання РК-екрана за своєю природою не захищає внутрішні компоненти від бруду і вологи.


Міцність телефону: як визначити


Військовий стандарт, він MIL-STD, чи, краще сказати, MIL-SPEC - це вимірювання устаткування з'ясування міцності. Багато виробників люблять похвалитися, що їхня продукція відповідає військовим стандартам – це MIL-SPEC-810G, який спеціально тестує довговічність пристрою у несприятливих умовах довкілля.

Вироби з сертифікатом MIL-SPEC-810G проходять різні випробування: перепади температур, удари, падіння, потрапляння кулі, заморожування/розморожування, кислота, грибок. Однак, параметри для кожного з них не обов'язково стандартизовані, що є проблемою для сертифікації. Наприклад, одна компанія може тестувати пристрій на замерзання при 0 градусів Цельсія, а інша - проводити випробування за більш високих або низьких температур. Деякі можуть просто перевірити його на багаторазове падіння. Пристрої, що пройшли випробування за стандартом MIL-SPEC-810G, включають не лише смартфони, а й ноутбуки.


Висновок


Навіть якщо у вас є пристрій з хорошим рейтингом IP або сертифікатом MIL-SPEC, виробник майже завжди вказує у дрібному шрифті, що він не захищений від будь-яких пошкоджень. Гарантія просто не покриватиме це. Зрештою, ущільнення можуть вийти з ладу - особливо при дії таких речовин, як солона вода або хлор. Зазвичай компанія каже щось на зразок "водонепроникність не є постійною умовою і може зменшитися з часом" (така позиція Apple щодо Apple Watch).

Коментарі
Рекомендовані товари
Схожі статті
Що робити, якщо телефон впав у воду
Звичайна порада говорить, що якщо ви впустили свій смартфон в унітаз або іншу рідину, то достатньо кинути постраждалий пристрій у ..
09.05.2023
Чому не працює клавіатура на ноутбуці та як поміняти на нову?
Раптова несправність клавіатури ноутбука може стати неприємною ситуацією, що заважає виконувати важливі завдання. Цій проблемі мож..
29.01.2024
Плями на камері телефону: чому з'являються і як прибрати
Камера смартфона - це пристрій, який має складну конструкцію і є одним із часто використовуваних у повсякденному житті. Однак інод..
20.02.2025